2016 | Praktische tool met concrete handvatten voor de ontwikkeling van een interventie of de verbetering van een bestaande lesmethode die de acceptatie van lhbt’s vergroot. Do it right is een 7-stappenplan van Movisie.
Ook voor op school
Dit stappenplan is bedoeld voor iedereen die een interventie, methode of les over seksuele diversiteit wil maken of verbeteren. ‘Do it right’ is onder meer interessant voor beleidsmakers op scholen. Leerkrachten die een les voorbereiden, kan het helpen om hiermee doelen, doelgroepen en specifieke behoeften vast te stellen.
In alle zeven stappen van het plan worden voorbeelden gebruikt uit de schoolpraktijk en uit de wereld van jongeren.
Zeven stappen
Het instrument Do it right bestaat uit de volgende zeven stappen:
Stap 1: Wat is het probleem?
Stap 2: Wat zijn de doelen?
Stap 3: Wie is de doelgroep?
Stap 4: Wanneer ben je tevreden?
Stap 5: Wat is de aanpak?
Stap 6: Hoe moet de interventie worden uitgevoerd?
Stap 7: Hoe ga je evalueren?
Waarom werken met dit stappenplan?
Als de school of de leerkracht werk wil maken van seksuele diversiteit, geeft het gebruik van dit stappenplan diverse voordelen. Er ontstaat een projectplan dat logisch is opgebouwd. Dit plan vergroot de kans om daadwerkelijk de acceptatie van lhbt-leerlingen te vergroten. Je kunt beter verantwoorden waarom bepaalde keuzes zijn gemaakt. Een bestaande methode die al op school wordt gebruik, kan met dit plan worden verbeterd.
Dit stappenplan is gebaseerd op het onderzoeksrapport Do the right thing (2015).