Onderzoeksvragen
Uit meer dan zestig aanmeldingen is een representatieve onderzoeksgroep geselecteerd van negen jongeren in de leeftijdscategorie 16-25 jaar. Met hen zijn diepte-interviews gehouden over homoseksualiteit. Daarbij kwamen de volgende vragen aan de orde:
- Hoe definiëren Marokkaanse jongeren homoseksualiteit?
- In welke mate en op welke manier worden Marokkaans-Nederlandse jongeren geconfronteerd met homoseksualiteit in hun dagelijks leven?
- In welke mate en op welke manier spreken zij met familie, vrienden, school of religieuze kring over homoseksualiteit?
- Wat zijn hun acceptatie- en tolerantiegrenzen met betrekking tot homoseksualiteit?
Op school
De meeste jongeren gaven aan dat homoseksualiteit op school als 'gewoon' wordt beschouwd. Volgens de jongeren heerst er in Marokkaanse kring minder een taboe op homoseksualiteit dan in het verleden. In religieuze kring is het echter onacceptabel. De jongeren vragen zich wel af of de autochtone Nederlanders wel zo tolerant zijn tegenover homoseksualiteit als altijd wordt beweerd.