De vraag:
Wie hebben de meeste invloed op het beeld dat leerlingen hebben over homoseksualiteit?
De antwoorden:
43% Leeftijdgenoten (live en op social media)
34% Ouders en familie
17% De media (tv, YouTube, internet, radio)
03% School
Ouders bepalend
Jongeren worden dus vooral beïnvloeden door hun mede-jongeren, denken de respondenten. Maar wie bepalen dan wat die mede-jongeren vinden?
Juist: de ouders en de rest van de familie.
Slechts een klein deel van de respondenten denkt dat de media grotendeels bepalen wat jongeren denken over homoseksualiteit.
School zonder invloed
De school is de grote verliezer van deze poll. School heeft volgens bijna niemand een bepalende invloed op de denkwijze van jongeren over homo’s.
Hoe komt dat?
Koffiedik kijken
Denken de respondenten dat leerlingen niets willen aannemen van school? Dat ze zelfs een antimening gaan vormen? Dat ze nooit veel oppikken van wat-dan-ook op school? Of denken de respondenten dat scholen niets zeggen over homoseksualiteit en dat ze daarom geen enkele invloed hebben? Zouden de respondenten denken dat scholen geen voorlichting geven of dat die zo summier is dat er geen enkele invloed vanuit kan gaan?
Niet representatief
Maar een poll is maar een poll. Wie waren deze 141 mensen die de moeite namen onze poll te beantwoorden? Niet allemaal collega’s, want zoveel heeft Gay&School er niet. Docenten? Leerlingen? Ouders? Voorlichters? Ambtenaren? Homo’s? Hetero’s? Wij weten het niet. Maar de uitslag geeft wel stof tot nadenken.