Op de meeste middelbare scholen vinden leerlingen het nog altijd niet fijn om homo te zijn. Homoseksualiteit op school is nog niet vanzelfsprekend. "We zouden ze misschien toch uitlachen," zegt een leerling over zijn homoseksuele klasgenoot in Het Parool.
Onderzoek
Uit het onderzoek Steeds gewoner, nooit gewoon van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) uit 2010 blijkt dat de helft van de meisjes en jongens met homo- of biseksuele gevoelens rondloopt met gedachten aan zelfdoding. In Nederland komt zelfdoding onder homojongeren -vijf maal- vaker voor dan onder heterojongeren. Daarnaast kunnen we opmaken, uit het verslag van de Inspectie van het onderwijs 2009, dat de helft van de leerlingen in het voortgezet onderwijs het beter vindt niet uit de kast te komen.
Paarse vrijdag
Paarse vrijdag is afkomstig uit de Verenigde Staten en wordt gehouden op 10 december, de Internationale Dag van de mensenrechten. In de VS hebben Leerlingen door het hele land paars gedragen om stil te staan bij de reeks zelfmoorden onder homojongeren.
Lees meer
Artikel Paarse vrijdag groot succes.
Bron: COC Nederland/GSA, 30-11-2010; Het Parool, 11-12-2010