Ook over klasgenoten en vriendschap
Let's Talk About… is een snelle, zap-achtige voorstelling over seksuele diversiteit, maar vooral ook over vriendschap, tolerantie, omgang met klasgenoten, stereotypen & vooroordelen, taboes en liefde. De scènes variëren van komisch en aangrijpend tot vervreemdend, schokkend en emotioneel.
De nabespreking
De voorstelling vormt een aanleiding om te praten over seksuele diversiteit en alles daar omheen. Onder begeleiding van de acteurs gaan de jongeren na de voorstelling in kleine groepjes in discussie. Door de diversiteit van de voorstelling kan er over verschillende kanten van het thema worden gediscussieerd.
Praten over anderen...
Groot voordeel bij deze nabespreking is dat de jongeren het over de scènes en personages in de voorstelling kunnen hebben, zonder direct over zichzelf te hoeven praten.
Het doel
Het doel is om seksuele diversiteit bespreekbaar te maken en vooroordelen en misverstanden uit de wereld te helpen. Onder jongeren wordt weinig over homoseksualiteit gepraat, althans niet op een normale manier. Mind Mix wil ze bewust maken van hun houding tegenover homoseksualiteit en prikkelen een beter onderbouwde mening te vormen. Door de jongeren op positieve wijze bij het onderwerp te betrekken, ontstaat een prettige sfeer, waarin iedereen open het gesprek met elkaar aangaat.
Praktisch
Niveau: geschikt voor alle niveaus van de boven- en onderbouw vo.
Duur: 1 lesuur voorstelling en 1 lesuur nabespreking.
Aantal voorstellingen: tot 3 per dag.
Aantal leerlingen: tot 3 klassen à 30 leerlingen per voorstelling.
Het aantal leerlingen kan uitgebreid worden met de inzet van extra nabesprekers.
Meer weten over Let’s Talk About…? Ga naar de website van Mind Mix of neem contact op met Martine de Boer: 06 4076 1074.