contact       sitemap       CSV-portaal

Lesbische relatie met moslima in lespakket bij Schooltv-serie

Lespakket van de NTR bij 3 Schooltv-afleveringen van 'Vrienden zonder Grenzen' (2006). Geschikt voor de onder- en bovenbouw van het vmbo, levensbeschouwing/Nederlands.

Gemaakt voor vmbo
In 3 afleveringen van de serie Vrienden Zonder Grenzen van Schooltv is te zien dat Astrid verliefd wordt op de Tuana, terwijl ze met Lars verkering heeft. In deze serie maakte Schooltv al eerder multiculturele relaties, verliefdheden en taboes bespreekbaar voor vmbo leerlingen.

Docentenhandleiding
Bij deze 3 afleveringen verkoopt de NTR een docentenhandleiding. Hierin staan opdrachten, tips en achtergrondinformatie beschreven. De leerlingen kruipen in de huid van de hoofdpersonen, ze leren een debat voorbereiden met stellingen en verzamelen beeldmateriaal.

Het verhaal
In de 3 afleveringen wordt Lars verliefd op Astrid en beginnen ze aarzelend een relatie. Maar dan wordt Astrid steeds meer verliefd op Tuana, een moslima die van zichzelf wel weet dat ze lesbisch is. In de laatste aflevering maakt Astrid het uit met Lars en gaat ze verder met Tuana.

De afleveringen zijn te zien op de website van UitzendingGemist:
- Eerste deel: aflevering 16-11-2006
- Tweede deel: aflevering 23-11-2006
- Derde deel: aflevering 30-11-2006

Meer informatie
De docentenhandleiding is te bestellen bij de NTR.
Ook is er een begeleidende website bij de serie.